Blog

Jak dobrze umyć auto na myjni bezdotykowej? - centrum-rezerwacji

Wzrost wiedzy na temat pielęgnacji samochodu przybiera na sile. Skutkuje to tym, że zainteresowanie myjniami automatycznymi powoli ustępuje miejsca zainteresowaniu myjniami bezdotykowymi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że myjnie automatyczne wiążą się niekiedy z powstawaniem uszkodzeń karoserii aut. Czy to wszystko? Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z myjni bezdotykowych? W jaki sposób należy z nich korzystać, aby jak najdłużej cieszyć się czystym autem?

Jakie są zalety myjni bezdotykowych?

Bezdotykowe myjnie samochodowe stały się popularne wśród kierowców za sprawą swoich licznych zalet. Zaliczyć do nich można między innymi wysoką dostępność, dokładność czyszczenia, niską ceną, a także prostotę w obsłudze. Co więcej, myjnie bezdotykowe są zwykle otwarte przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, co umożliwia korzystanie z tego rodzaju myjni w każdej dogodnej dla użytkownika chwili. Zestawiając myjnie ręczne z myjniami automatycznymi, nie da się nie zauważyć, że myjnie ręczne są o wiele bezpieczniejsze dla samochodów, ponieważ nie tylko pozwalają uniknąć uszkodzeń lakieru, ale także pozwalają użytkownikowi bezpiecznie obejść się z odstającymi elementami samochodu, takimi jak lusterka lub anteny samochodowe.

Programy myjni bezdotykowej

  • Opryskiwanie felg — program ten służy do oczyszczania obręczy. Podczas korzystania z myjni bezdotykowej warto skorzystać z tego programu, aby skutecznie uporać się ze wszelkimi zanieczyszczeniami. Posiadacze felg zabezpieczonych powłoką ceramiczną powinni pominąć ten etap, ponieważ stosowana chemia może zaszkodzić obręczom kół.
  • Płukanie wstępne — dzięki temu programowi możliwe jest opłukanie wodą karoserii auta, co z kolei umożliwia pozbycie się niewielkich zanieczyszczeń i luźnego brudu z auta
  • Aktywna piana — program ten umożliwia zaaplikowanie na samochód aktywnej piany myjącej, która ma za zadanie zmiękczyć brud obecny na karoserii auta
  • Mycie zasadnicze — mycie zasadnicze można z powodzeniem nazwać myciem właściwym. Polega ono na aplikowaniu na karoserie roztworu myjącego. Mycie zasadnicze odbywa się pod dużym ciśnieniem
  • Mycie szczotką — lanca zakończona specjalną szczotką jest bez wątpienia pomocna podczas usuwania uporczywych zabrudzeń. Podczas korzystania z programu mycia szczotką, jest ona cały czas nawadniana wodą z szamponem lub pianą aktywną.
  • Płukanie — jest to końcowy etap mycia na myjni bezdotykowej. Polega na zmyciu z nadwozia resztek użytych wcześniej detergentów.
  • Woskowanie — jest to program pielęgnacji samochodu. Podczas woskowania za pomocą lancy na samochód aplikowany jest wosk na mokro. Ogromnie ważne jest, aby unikać rozpylania wosku zarówno na szyby, jak i lusterka, aby uniknąć powstawania smug na tych elementach auta.
  • Osuszanie oraz nabłyszczanie — ten etap polega na opłukaniu samochodu wodą zdemineralizowaną, która nabłyszcza auto pokryte woskiem.

Jak dobrze umyć auto na myjni bezdotykowej?

Poprawne mycie auta na myjni bezdotykowej należy zacząć od mycia wstępnego, które pozwoli oczyścić samochód z pierwszej warstwy luźnego brudu. Mycie należy zaczynać od dachu samochodu, a następnie kierować się ku dołowi. Następnie przechodzimy do kolejnego etapu, którym jest mycie proszkiem, pianą aktywną lub szamponem. Po nałożeniu wybranego preparatu należy chwilę odczekać przed przystąpieniem do kolejnego etapu, dzięki temu dajemy środkowi myjącemu czas na działanie.

Następnym krokiem na drodze do czystego auta jest mycie zasadnicze. Środek czyszczący rozprowadzamy po samochodzie w sposób równomierny, utrzymując kąt 45 stopni. Kolejną ogromnie ważną czynnością jest opłukiwanie samochodu, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się z samochodu resztek detergentów. Podczas etapu płukania należy pamiętać także o opłukaniu lusterek zewnętrznych, łączeniach karoserii, a także o tablicy rejestracyjnej.

Po wykonaniu powyższych czynności możliwe jest woskowanie auta. Mimo że wosk dostępny na myjniach bezdotykowych nie należy do najtrwalszych, to z pewnością warto skorzystać z takiej opcji. Pozwoli to na zachowanie połysku naszego auta, a także zabezpieczy nasz lakier. Końcowym etapem jest program osuszania i nabłyszczania, który pozwoli nam zminimalizować szansę na powstanie nieestetycznych zacieków na karoserii.

Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas mycia bezdotykowego?

Podczas użytkowania myjni bezdotykowych bez wątpienia warto zwrócić uwagę, w jaki sposób używamy lancy, kiedy korzystamy z programu myjącego pod wysokim ciśnieniem. Wówczas ogromnie ważne jest utrzymanie lancy w odpowiedniej odległości od karoserii, która ta powinna wynosić od 30 do 50 cm. Podczas mycia pod wysokim ciśnieniem nie powinno się kierować strumienia wody prostopadle do pojazdu ani punktowo. W innym wypadku mycie może skutkować powstaniem uszkodzeń lakieru.

Po zakończeniu mycia samochodu również możliwe jest popełnienie błędów. Jakich dokładnie? Wielu kierowców powodowanych pośpiechem nie osusza auta po myciu, co skutkuje ekspresowym przyklejeniem się do auta nowych zanieczyszczeń takich jak na przykład kurz. Innym błędem jest wycieranie lakieru nieodpowiednimi do tego akcesoriami, co może zakończyć się zniszczeniem lakieru.

Blog

26-11-2024

Wynajem samochodu na długi okres to jedna popularniejszych usług w wypożyczalniach. Dzięki niej firma lub osoba prywatna może korzystać z auta przez określony czas bez kosztownej inwestycji w nowy ...

26-11-2024

Jeżeli mamy w planach wycieczkę, organizację firmowej bądź prywatnej imprezy, to krótkoterminowy wynajem samochodu z pewnością ułatwi te zadanie. Pomoże w tym też spory wybór modeli aut i dogodne w...

26-11-2024

Podróż w gronie przyjaciół, wyjazd firmowy, organizacja uroczystości rodzinnych czy remont mieszkania to jedne z tych okazji, kiedy wynajem dużego samochodu jest niezbędny. To świetna i wygodna opc...

26-11-2024

Podróż wynajętym autem jest wygodną alternatywą dla posiadania własnego samochodu, popularną opcją podczas podróży, delegacji i rodzinnych wczasów. Wsiadając za kierownicę wypożyczonego auta, kiero...

26-11-2024

Zimowa jazda wynajętym autem nie zawsze jest prosta i spokojna. Jesienno-zimowe warunki na drodze raczej nie sprzyjają beztroskiej podróży. Marznący deszcz, opady śniegu, gruba warstwa lodu na jezd...

Czytaj więcej

Nasze oddziały

Sprawdź dostępne lokalizacje i wybierz najdogodniejszą dla siebie